četvrtak, 30. lipnja 2011.

utorak, 28. lipnja 2011.

VCDS 10.6.0 HRVATSKI JEZIK

VCDS 10.6.0 HRVATSKI JEZIK


Hrvatska verzija VCDS programa za autodijagnostiku VAG vozila (VW, AUDI, SKODA i SEAT) i UNIVERZALNU OBDII dijagnostiku.


Mogućnosti:


- Kompletna napredna dijagnostika svih sistema na razini originalnih tvorničkih sistema na svim VW, AUDI, SKODA, SEAT proizvedenim od 1990 - 2011


- OBDII dijagnostika motora svih ostalih vozila novijih od 2000/2003 sa mogućnošću čitanja/brisanja povremenih i stalnih grešaka , praćenja parametara rada motora, IM status, freeze frame i sl.




Slike Programa:










 Program možete kupit kod nas E-mail ili na Web Stranicama

FIAT/LANCIA/ALFA autodijagnostikA FIATECUSCAN (HRVatski JEZIK)

FiatECUScan profesionalna aftermarket dijagnostika za talijanska vozila
FiatECUScan je napredni program za dijagnostiku elektroničkih sistema u talijanskim vozilima Fiat, Alfa Romeo i Lancia. Podržani su gotovo svi modeli proizvedeni od 90-tih do najnovijih modela kao što su Alfa Mito i Fiat 500. Ovaj sistem, zbog svoje modularnosti, izvrstan je izbor kako za vlasnike Fiat/Alfa/Lancia vozila tako i za profesionalne servise koji traže maksimum mogućnosti.


Amateri koji žele uštedjeti pristojnu svotu novca održavajući sami svoje vozilo, uz ulaganje koji ne prelazi cijenu jeftinijeg popravka u servisu, mogu nabaviti osnovni komplet za rad sa FiatECUScan dijagnostikom i time svoju garažu opremiti najpotrebnijim alatom za održavanje bilo kojeg modernog talijanskog vozila proizvedenog u zadnjih petnaestak godina.




Profesionalci, vlasnici servisa i napredniji entuzijasti uz doplatu dobivaju i dodatne funkcije kao što su PROXI Alignment, Reset servisnih intervala, CAN dijagnostika i sl. U profi verziji FiatECUScan sistema dobivate i punu podršku po pitanju problema vezanih uz rad sa programom od proizvođača programa, te od nas kao zastupnika za Hrvatsku.
Već i kod osnovnog FiatECUScan kompleta osim dijagnostike dijagnostike motornog kontrolera dostupni su i sistemi kao što su ABS, Airbag, električni servo, parking control, instrumet tabla i sl. Pored osnovnih dijagnostičkih funkcija čitanja i brisanja DTC grešaka dostupni su i prikazi parametara (grafički i brojčano), testiranje komponenti (aktuatori), podešavanja, kodiranja dizni na JTD motorima itd. Uglavnom mogučnosti su usporedive sa mogućnostima originalnih tvorničkih dijagnostičkih sistema kakve koriste ovlašteni servisi.


Slike Programa:

















VCDS BETA

Važna napomena: Beta verzije sadrže nove značajke i funkcije koje još nisu u potpunosti testirani kao što su tisak verzijama. Ako koristite beta, vi svibanj pronaći greške ili probleme, a vi se očekuje da im izvješće Ross-Tech, tako da bismo ih mogli popraviti prije nego što novo izdanje. Molimo budite sigurni da imate i instalirali najnovije izdanje na vašem računalu, kao i tako da možete vratiti na korištenje koje Ako naiđete na probleme s Beta. Beta 11,2 uključuje sljedeće značajke i poboljšanja: komunikacija sa svim kontrolni moduli u VW Crafter ("LT3") svjetla kamiona. Za pristup Crafter modula zasebno, kliknite na novi "LT3" tab na Odaberi kontrolni modul zaslona:

Podrška za čitanje i čišćenje DTCs (kodova pogrešaka) u svim kontrolni moduli u VW Crafter kamionima svjetlo.



Sposobnost za obavljanje Prilagodbe u sve kontrolne module u VW Crafter kamionima svjetlo. To je osobito korisno kako bi se mogli vratiti indikator usluge Podsjetnik. Za resetiranje SRI u Crafter, kliknite LT3 karticu u kontrolni modul Odaberite zaslona, ​​zatim pritisnite [96 - instrumenti], a vi ćete doći do zaslona kao što je

Sada kliknite na [adaptacija] koji će proizvesti uobičajene UDS Adaptacija zaslon:

Na ovom zaslonu, pritisnite strelicu prema dolje u padajućem okvir pod nazivom "Channel" i zatim odaberite "proširenje servisnih intervala - Reset Konstante". Točan naziv ovog kanala može se razlikovati ovisno o točnom instrumentima instaliran u vozilu, ali ispravan kanal ne bi trebalo biti teško pronaći:




Nakon što ste odabrali kanala, pohranjene vrijednost bi trebala biti četiri bajtova heksadecimalni podataka. Ako Usluga Podsjetnik je ON, te će obično (ali ne uvijek) biti "00 00 00 01". Za vraćanje usluge Podsjetnik, upišite novu vrijednost u "00 00 00 00" i kliknite [to učiniti!]. Nakon toga, morat ćete potvrditi da stvarno želite da to učinite:


Želimo snažno potaknuti kupce da ne mijenjaju prilagodba kanala, osim ako oni razumiju sadržaj pojedinih kanala.

Poboljšana TP2.0 MOŽE Pokušaj ponovo Shema za više pouzdan komunikacije.

Popravci za modul-mapiranje objesiti-up u nekim kasnim modela radio.

Podrška za nove VW upravljački modul adrese.

Nova verzija 1,84 firmware za HEX + CAN sučelja vraća VAG-saver funkcionalnosti čak i kad "Boot u inteligentnoj Mode" je aktivna.

Poboljšana Podsustav ID info u Auto-skeniranje.

Ažurirano CODES.DAT datoteka sada s više od 16.000 kodova.

Beta 11,3 dodaje ove dodatne poboljšanja:

Novi, više univerzalnih Zračni jastuk kodiranja pomoćnik. Radovi s najnovijim zračnim jastucima koji koriste Index-Na temelju kodiranja i daje savjete gdje naći Index.









Nova "Upload Debug / log datoteku" funkciju u Aplikacije dijalog kako bi se lakše korisnicima za slanje podataka potrebnih odgovoriti na njihovu podršku upite.

Povećana veličina Auto-zapisa o skeniranju koje se mogu spremiti. Mi smo imali izvještaje automobila s toliko pogrešaka u razne kontrolne module koji stari ograničenje je postignut, što je rezultiralo nepotpune dnevnika.

Mnoge druge male popravke i poboljšanja nije vrijedno spomena pojedinačno ovdje.

Izdanje Napomene:

Radi samo s inteligentnim sučelja (HEX, Ključ i Micro-CAN).

Default instalacija je mjesto C: \
Ross-Tech \ VCD-Beta \. Ako može instalirati na zadane lokacije, to neće prebrisati ili ometati korištenje priopćenju 10,6.

Za VW Crafter "LT3" kontrolni moduli, ova verzija podržava sljedeće funkcije: modul za upravljanje ID i Advanced ID kodova pogrešaka (Posjeta i Slobodan), Podržani kodove, sigurnosni pristup, i prilagodba. Ostale funkcije kao što su mjerenje vrijednosti, izlaz Testovi i Osnovne postavke će biti dodan u budućim verzijama. Većina Crafter modula zahtijeva modul specifičan za "rječnik podataka" datoteka. Ako je datoteka rječnik podataka nije dostupan za određeni upravljački modul,
VCDs će pokazati očito poruku o pogrešci, u kojem slučaju trebate kontaktirati
Support@Ross-Tech.com. Ako želite kupiti programe molimo javiti se na E-mail ili na Web Stranicama



ovaj
:

VERZIJA VCDS 10.6

Trenutno najpotpunija i najjača aftermarket autodijagnostika za VAG grupu. Sa uređajem je kompatibilan i radi u punom profilu software od tvrtke Ross-Tech (USA) te pokriva vozila proizvedena od 1989-2010 godine sasvim zadnjim nadogradnjama i najnovijom platformom, novim UDS/ODX/ASAM protokolom. Za usporedbu originalni VAS5054 koji je izašao nedavno na tržište ni u jednom kontroleru u VAG grupi ne podržava UDS protokol.





Namjena:
Ovaj dijagnostički komplet jedan je od najisplativijih sistema za svaki auto-servis. Nudi najviše po pitanju VW, Audi, Skoda i Seat vozila, a uz to omogućava i osnovnu dijagnostiku za sve ostale automobile proizvedene poslije 2000/2003 godine. Bilo da tražite svoju prvu dijagnostiku za mali servis ili želite poboljšati uslugu već opremljenog servisa po pitanju VAG vozila, ovaj komplet Vaš je pravi izbor.


VCDS 10.6 komplet sastoji se od mikrokontrolerom (ATMEGA162) pokretanog interfejsa sa podrškom za rad sa VAG-ovim KL, KKL i CAN-BUS vezama, zatim 2X2 adapterima CD-a sa driverima te osnovnim uputama (papir) i detaljnim uputama za kodiranja, dijagnostičke procedure i slično, sve na hrvatskom jeziku (PDF format na CD-u). Ovaj sistem podržava rad sa VW, Audi, Seat, Skoda vozilima proizvedenim od 1989 do 2010 tj. sa svim VAG vozilima uključujući i najnovije modele. Interfejs u kompletu potpuno je kompatibilan sa najjačim programom za VAG vozila, nekada poznatim kao VAG-COM, a odnedavno preimenovanim u VCDS (Vag Com Diagnostic System). Interfejs je kompatibilan sa VCDS programom do verzije 10.6.
Uz sve navedeno VCDS podržava rad i sa univerzalnim OBDII protokolom što znaći da je njime, osim VAG grupe, moguće raditi i sva ostala novija vozila (>2000/2003) bez obzira na proizvođača. Doduše kod njih je omogučena samo osnovna dijagnostika motora bez naprednih funkcija, no i ovo jako dobro dođe ako za vozilo koje želite dijagnosticirati nemate posebni namjenski dijagnostički sistem.


Mogućnosti:
Moguća je kompletna dijagnostika svih kontrolera, poništavanje servisnih intervala, adaptacije, reprogramiranja, mjerni blokovi, testiranje komponenti, kodiranje ključeva i sl. Sa njime možete odraditi gotovo sve što mogu i ovlašteni servisi VAG vozila. Ovakav sustav po mogućnostima je u prednosti čak i nad skupim univerzalnim sustavima kakvi su npr. Bosch KTS, Texa, Brain Bee i slićni.




Osim potpune podrške na VAG vozilima VCDS program ima i tzv. OBDII mod. U OBDII modu na ovaj sistem je moguće spojiti i vozila drugih proizvođača. U ovome modu nisu dostupne sve dijagnostičke funkcije kao kod VAG vozila, ali poslužiti će za pročatati/obrisati greške motorne grupe. U OBDII modu podržana su sva novija europska i azijska vozila proizvedena od 2000. (benzin) tj. 2003. (diesel) uključujući i najnovije modele sa CAN-BUS vezom.


Ako želite kupiti program molimo javi te se na E-mail ili Na Web Stranicama

ponedjeljak, 27. lipnja 2011.

VW TOOL OPIS PROGRAMA I KRATKE UPUTE

VW TOOL je freeware program proizvođača Baum-Tools. Program je vrlo sličan programu VAG-COM no pošto je razvoj ovog programa prekinut prije nekoliko godina VAG-COM je u prednosti kod dijagnostike novijih modela automobila. Za vozila do 2000. godine i ovaj program će sasvim dobro poslužiti, a pošto je besplatan mnogi će ga koristiti kao primarni software u svojoj radionici. VW TOOL je namijenjen dijagnostici VAG grupe vozila (VW, Audi, Seat i Skoda) i kao i VAG-COM osim jednostavnog očitavanja kodova greški može napraviti još mnogo toga.
Nakon instalacije programa otvara Vam se prozor za konfiguraciju u kojem birate COM port na koji ćete priključiti OBDII dijagnostički interface. Osim ovoga u prozoru za konfiguraciju birate između europskih ili američkih mjernih jedinica. Ako ova podešavanja budete htjeli naknadno mijenjati jednostavno otvorite Start/Programs/VWTool/ConfigVW.






Otvaranjem programa na ekranu će Vam se pojaviti glavni prozor u kome birate koji kontroler želite testirati. Kako je u opisu prethodnog programa objašnjeno, nema svaki automobil sve ove kontrolere, tako da je moguće otvoriti samo onaj kontroler koji se nalazi u automobilu koji testirate.






Otvaranjem nekog od kontrolera otvara Vam se novi prozor sa opcijama. U gornjem dijelu toga prozora nalaze se podaci o otvorenom kontroleru, a u donjem opcije.






Opcija Fault Codes očitati će i prikazati kodove grešaka spremljene u memoriji kontrolera. Uz kod greške program će napisati i njen opis ukoliko je dostupan. Jedna od prednosti programa VAG-COM je veća baza sa opisom grešaka tako da se kod programa VW TOOL može dogoditi da se za neke probleme ispiše samo brojčani kod greške (posebno kod novijih vozila). U tom slučaju potrebno je opis koda greške potražiti u radioničkom priručniku ili nekom specijaliziranom programu kakav je Autodata. Osim očitavanja, kodove greški moguće je isprintati na papir kao i obrisati ih iz memorije kontrolera.






Iduća opcija je Control Unit Info koja će ponovno učitati podatke o kontroleru. Test Outputs opcija pokrenuti će testiranje svih izlaznih jedinica pod kontrolom otvorenog kontrolera. Program će preko linije za dijagnostiku pokrenuti redom razne ventile i kontrolne lampice a Vi možete pratiti dali pokrenuti uređaji rade ili su izvan funkcije.




Data Block dugme pokreće prikaz tzv. mjernih blokova. Mjerni blokovi označeni su brojevima od 0 do 255 i u svakom bloku nalaze se četiri vrijednosti. Nemaju svi kontroleri sve mjerne blokove već samo neke. Kontroleri na novijim automobilima obično pružaju veći broj informacija kroz više mjernih blokova, dok neki stariji modeli prikazuju samo neke osnovne podatke kroz mjerni blok 1. Ako VW Tool u svojoj bazi ima podatke što određeni mjerni blok sadrži ispod svake vrijednosti napisati će kratki opis ili mjernu jedinicu za sadržaj polja. Osim brojčanog prikaza u prozoru se prikazuje i grafikon na kojem se vrijednosti mogu pregledno pratiti kroz vremensko razdoblje. Podatke je moguće i snimiti u file i kasnije ih pregledati pomoću dodatka DATAVIEW.




Basic setting funkcija slićna je funkciji Data Block, ali uz prikaz podataka pokušava izvršiti i automatsku kalibraciju podataka ako to kontroler podržava. Single reading je također funkcija za prikaz mjernih blokova, ali samo kroz pojedinačno prikazivanje. Sljedeća važna funkcija je Adaptation koja može promijeniti razne parametre kontrolera. Sa ovom funkcijom morate se služiti vrlo oprezno pošto nasumičnim promjenama možete kontroler nepovratno pokvariti. Ova funkcija koristi se za podešavanje i poništavanje servisnih intervala, podešavanje broja okretaja u praznom hodu itd. Kod nekih kontrolera prije korištenja funkcije Adaptation i Recode Module potrebno je pomoću funkcije Login unjeti kodove za logiranje.


Recode Module funkcija koristi se za promjenu funkcija kontrolera. Na primjer rekodiranjem kontrolera centralnog zaključavanja možemo iskljućiti zvučni signal kod daljinskog zaključavanja ili uključiti automatsko zaključavanje pri brzinama većim od 20 km/h




Zadnja tipka End Output zatvara kontroler i vraća Vas na glavni ekran na kojem možete odabrati neki drugi kontroler. Na kraju potrebno je napomenuti da svi problemi koji su opisani na kraju uputa za program VAG-COM vrijede i za ovaj program pa proučite napomene vezane uz neke airbag kontrolere i after-market radio problem.

VAG-COM OPIS PROGRAMA I KRATKE UPUTE

VAG-COM OPIS PROGRAMA I KRATKE UPUTE

VAG-COM je najpopularniji i vjerojatno najbolji program za dijagnostiku VAG grupe automobila. Podržava testiranje većine VW, Audi, Skoda i Seat automobila. Izdavać programa je američka firma Ross-Tech, a program se može koristiti i u besplatnoj shareware verziji koju možete skinuti sa site-a proizvođača. Pošto shareware verzija ima određena ograničenja, program možete registrirati da biste dobili punu funkcionalnost. Cijena registracije programa je oko 100 US$.
VAG-COM program redovito se obnavlja novim mogućnostima i podacima za najnovije modele VAG vozila. VAG-COM program do verzije 500 nije imao podršku za CAN-BUS komunikaciju kakvu koriste VAG vozila proizvedena poslije 2004. god. Te starije verzije programa rade sa takozvanim KL interfejsima kakve možete kupiti kod ovlaštenih servise  Vazno je napomenuti da kod starijih verzija VAG-COM-a postoje i hrvatske verzije programa koje će olakšati rad svima onima kojima engleski jezik nije jača strana. Verzije programa veče od 500 za rad koriste specijalne HEX-CAN interfejse i mogu raditi i novije modele vozila od 2005. na dalje.
Pošto su starije verzije programa zbog rada sa jeftinim KL interfejsom pristupačnije u ovom opisu zadržati ćemo se kod njih iako je princip rada sa novijim verzijama isti no uz neke dodatne mogućnosti.




Po otvaranju programa VAG-COM na ekranu Vam se pojavljuje početni prozor. U njemu birate što želite raditi. Za početak je potrebno odabrati OPTIONS i podesiti opcije za rad sa vašim računalom te testirati interface.




U OPTIONS prozoru važno je podesiti COM port na koji je priključen K Dijagnostika VAG KL interface. Na većini računala to je COM1. Kod desktop računala ponekad se nalaze dva COM porta koji su označeni sa COM1 i COM2. Nakon što ste izabrali ispravan COM port spojite interfejs sa računalom i zatim sa vozilom. Na automobilu uključite kontakt i stisnite tipku TEST u OPTIONS prozoru. Ako je sve ispravno spojeno otvoriti će Vam se prozor sa porukom da je COM port OK i da je interface pronađen i spreman (found and ready). Ukoliko dobijete poruku da adapter nije pronađen provjerite dali ste odabrali pravi COM port, dali su konektori ispravno priključeni na računalo i automobil i dali je uključen kontakt. Ako je sve ovo ispravno odrađeno, a program i dalje javlja grešku pokušajte sa drugim automobilom, pošto je moguće da ovaj automobil nije kompatibilan sa programom VAG-COM ili sa VAG KL interface-om. Ako sistem ne radi niti na jednom automobilu potrebno je provjeriti ispravnost COM porta na računalu ili interface-a.
Kod KL interfejsa koji se spajaju na USB port računala pažljivo pročitajte upute o instalaciji drivera. Nakon instalacije i podešavanja virtualnog COM porta postupak testiranja je isti kao i kod serijskog KL interfejsa.




Kada ste podesili opcije možete početi sa dijagnostikom. U OPTIONS prozoru kliknite na Save da snimite opcije i u glavnom prozoru odaberite SELECT. Otvara Vam se Select Control Module prozor u kojem birate koji kontroler želite otvoriti. Naravno, nema svaki automobil svaki od ponuđenih kontrolera. Noviji automobili u pravilu imaju i više kontrolera tako da ćete na nekom novijem Pasatu sa više dodatne opreme moći otvoriti recimo kontroler motora, airbaga, radio kasetofona, servo-upravljača, podizača prozora, centralnog zaključavanja, navigacije i sličnih dodataka, dok ćete na starijem Polu ili Ibizi sa 1,9D motorom pronaći samo kontroler diesel pumpe i eventualno immobilizer-a






Kada jednom uspješno otvorite kontroler dobivate mogućnost da iz njega očitate zabilježene greške i obrišete ih iz memorije. Osim ovoga moguće je čitati mjerne blokove kontrolera i pomoću njih u realnom vremenu pratiti promjene raznih fizikalnih veličina u vozilu kao što su broj okretaja motora, količina usisanog zraka, brzina ubrizgavanja goriva, temperatura motora i slično. Sve ove vrijednosti mogu se pratiti brojčano ili pomoću preglednih dijagrama. Iduća funkcija je Readiness. Klikom na nju pokrećemo provjeru spremnosti raznih sustava vozila. Drugi dio funkcija svrstava se u napredne postupke. Svaka od ovih funkcija može nešto promijeniti u konfiguraciji kontrolera pa ih treba koristiti samo ako točno znate što radite. Za razliku od gore opisanih sigurnih postupaka koji ne mogu ništa pokvariti, neoprezno korištenje naprednih funkcija i te kako može. Napredne funkcije su: Login - logiranje u kontroler, Basic setings - slično kao mjerni blokovi, ali sa automatskom kalibracijom podataka, Output tests - nalaže kontroleru da testira sve izvršne električne uređaje pod njegovom kontrolom, Recode - funkcija koja služi za kodiranje kontrolera (recimo ako autokasetofonu dodamo CD changer moramo rekodirati autokasetofon da bi ga prihvatio) i Adaptation koji služi za pregledavanje i mjenjanje raznih funkcija kontrolera (pomoću ove funkcije možete promjeniti broj okretaja u praznom hodu, dodati nove ključeve immobilizeru, poništiti ili podesiti servisne intervale i slično).

nedjelja, 26. lipnja 2011.